تعمیرات موبایل توسط زنان در عربستان

یک بانوی سعودی که تنها در یک سال پس از راه اندازی خدمات تعمیر و نگهداری به عنوان اولین مرکز تعمیر تلفن مخصوص زنان در عربستان موفق به تعمیر نزدیک به ۴۸.۰۰۰ تلفن همراه شده است. Fixtag، اولین استارت ‌آپ تعمیرات موبایل توسط زنان در عربستان سعودی است. به لطف این مبتکر و کارآفرین سعودی، تعمیرگاه های موبایل دیگر فقط برای مردان نیستند. شعار این مجموعه «زنان می‌توانند تلفن شما را تعمیر کنند»می باشد.

و اما داستان این مجموعه!

همه چیز از آنجا شروع شد که الجوهاره الکوهتانی – بنیانگذار و مدیر ارشد شرکت – زمانی که در حال تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه پرنسس نورا بنت عبدالرحمن در ریاض بود، متوجه شکاف جنسیتی در بازار الکترونیک می شود. او میگوید: “رویای من اکنون راه اندازی یک پروژه ملی برای نگهداری و تعمیر وسایل الکترونیکی است که در سراسر کشور به زنان خدمت می کند.” او خدمات تعمیرات موبایل توسط زنان در عربستان را در مرکز خود در ریاض پایتخت، تنها برای زنان ارائه می دهد و روزانه بین ۹۰ تا ۱۲۰ گوشی برای تعمیر دریافت می کند.

ویژگی این مجموعه چیست؟

اگرچه هم مردان و زنان در عربستان به صورت برابر گوشی دارند، اما بازار تعمیر در اختیار مردان است، به این دلیل که زنان ترجیح می‌دهند گوشی‌های خود را دور بیندازند تا اینکه اطلاعات شخصی‌شان را در اختیار یک تعمیرکار آقا قرار بگیرد. این موضوع در مقاله “آموزش تعمیرات موبایل برای بانوان در ایران” نیز بررسی شده است.

الجوهره با ارائه خدمات تعمیرات موبایل توسط زنان برای زنان، فرصتی برای رفع این مشکل پیدا کرد. او در سال ۲۰۱۵ در توییتر تبلیغات خدمات خود را آغاز کرد و موفق شد. شعار این مجموعه باعث افزایش اعتماد مردم به این شرکت در مورد حریم خصوصی بانوان شد و همین صداقت و برتری آنها در کاری که انجام می دهند، که مستلزم دقت و صبر است، می باشد.

تعمیرات موبایل توسط زنان در عربستان
یک مرکز تعمیرات موبایل توسط زنان در عربستان سعودی

فروشگاه های فیکس تگ، مرکز تعمیرات موبایل توسط زنان در عربستان

فیکس‌تگ اکنون دو فروشگاه دارد ،که یکی از آنها در دانشگاه نوره است. باز کردن یک فروشگاه در محوطه دانشگاه به Fixtag کمک کرد تا به مخاطبان اصلی خود برسد. حضور در یکی از بزرگترین دانشگاه های زنان مثل دانشگاه پرنسس نورا بنت عبدالرحمن، به این مجموعه کمک کرد تا با سرعت بیشتری به مشتریان هدف خود برسند و همچنین باعث رشد کسب و کار آنها شد، زیرا نیمی از جمعیت عربستان زیر ۳۰ سال هستند و بیشتر وقت خود را در دانشگاه می گذرانند.

فیکس‌تگ تاکنون توانسته مشکل به بیش از ۱۸۰۰۰ مشتری رسیدگی کند و امیدوار است با افتتاح در مکان‌های جدید در سال آینده این تعداد را افزایش دهد و تعمیرات موبایل توسط زنان در عربستان افزایش یابد.

استخدام زنان

این شرکت با استخدام زنان باعث افزایش علاقمندان به شغل تعمیرات موبایل همچنین متقاضیان آموزش تعمیرات موبایل از مبتدی تا حرفه‌ای شده است. الجوهاره مدیر مجموعه تعمیرات موبایل توسط زنان در عربستان می گوید: «ما از شبکه های اجتماعی برای به نمایش خاطرات و سرگرمی هایمان در کارمان استفاده کردیم. این امر زنان را جذب کرد و آنها را تشویق کرد تا برای کار نزد ما درخواست دهند.»

ماهیت نوآورانه فیکس‌تگ (مرکز تعمیرات موبایل توسط زنان در عربستان) توجه سرمایه‌گذاران عربستان را به خود جلب کرده و در رویداد ۹۱۰ th Accelerator Showcase هفته گذشته مقام اول را به دست آورد. به لطف جایزه ۱۰۰۰۰۰ ریالی عربستان سعودی، این استارت آپ پیشرو زن می تواند جایگاه بیشتری را در دنیای الکترونیک در عربستان ایجاد کند.

آموزش تعمیرات موبایل به خانم ها

همانطور که از مقاله ی بالا پیداست، شغل تعمیرات موبایل شغلی بسیار مناسب برای خانم هاست. بانوان به دلیل ظرافت و دقت در کار به راحتی میتوانند جذب این بازار کار شوند. آموزشگاه متخصصان فردا دوره هایی مختص بازار کار تعمیرات موبایل برگزار میکند که هم برای بانوان هم برای آقایان می باشد. در این دوره شما عزیزان بدون نیاز به پیش زمینه میتوانید یک تعمیر کار حرفه ای و متخصص شوید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا