آموزش تعمیرات موبایل چقدر طول میکشد؟

متداول‌ترین سوالی که ممکن است برای هر فرد علاقه‌مند به تعمیرات موبایل پیش از شروع دوره آموزش پیش آید، این است که آموزش تعمیرات موبایل چقدر طول میکشد؟ تمامی این دسته از افراد علاقه‌مند، تمایل دارند که در سریع‌ترین زمان ممکن دوره آموزش تعمیرات موبایل را تکمیل کرده و وارد بازار کار شوند. اما آیا در یک فرصت محدود می‌توان بهترین نتیجه را به دست آورد؟ آیا می‌توان به یک تعمیرکار حرفه‌ای تبدیل شد؟

آموزش تعمیرات موبایل چقدر طول میکشد؟
بررسی مدت زمان یادگیری آموزش تعمیرات موبایل

بدون شک مدت زمان آموزش تعمیرات موبایل بسته به میزان علاقه، تمرکز، منابع آموزشی و تعهد فرد به یادگیری متغیر خواهد بود. برخی از افراد وجود دارند که از هوش و تمرکز بالایی برخوردار بوده و به سرعت آنچه را به آنها یاد داده می‌شود، فرا می‌گیرند. اما دسته دیگری از این افراد نیاز به صرف زمان طولانی‌تری خواهند داشت. پس باید بیشتر تمرین و تکرار کنند تا بتوانند بر روی مبحث مورد نظر تمرکز نمایند.

از طرف دیگر، این که یادگیری تعمیرات موبایل چقدر طول میکشد؟ می‌تواند به سطح آموزش و منابع آن هم وابسته باشد. اگر سطح آموزش به صورت حرفه‌ای باشد، این احتمال وجود دارد که زمان بیشتری برای آموزش تعمیر موبایل در نظر گرفته شود. اما اگر تنها به بخش کوچکی از تعمیرات قطعات موبایل پرداخته شود، این زمان کوتاه و سریع خواهد بود. پس برای تعیین مدت آموزش تعمیرات موبایل، عوامل مختلفی موثر خواهند بود.

زمان لازم برای یادگیری تعمیرات سخت افزاری موبایل

شاید باید بگوییم در میان انواع تعمیرات موبایل که حوزه‌های مختلفی را شامل می‌شوند، تعمیرات سخت افزاری حساس‌تر و زمان‌برتر باشد. به این دلیل که قطعات سخت افزاری باید با دقت انتخاب شوند و سپس نصب آنها را نیز باید با حساسیت بالایی صورت گیرد. در صورتی که فردی دوره آموزش تعمیرات سخت افزار موبایل را سریع طی کرده و وارد بازار کار شده باشد، مسلما از تجربه کافی برای انجام این نوع تعمیرات برخوردار نخواهد بود.

پاسخ به این سوال که آموزش تعمیرات موبایل چقدر طول میکشد؟ اگر در خصوص قطعات سخت افزاری موبایل باشد، احتمال به بیش از ۳۰ ساعت آموزش نیاز خواهد داشت. البته دوره‌های کارآموزی و آموزش تعمیرات موبایل در سه نوع فشرده، نیمه فشرده و عادی به علاقه‌مندان ارائه می‌شود. اما در حال معمول ۳۰ ساعت آموزش دیدن برای این که بتوان با دقت قطعات سخت افزاری موبایل را تعمیر کرد، کافی خواهد بود.

دوره‌های فشرده تعمیرات موبایل اصولا برای افرادی که قبلا از اطلاعات پایه برخوردارند، مناسب خواهد بود. اما برای کسانی که هیچ اطلاعاتی در مورد نرم افزار، سخت افزار، قطعات موبایل، آسیب‌ها و سایر موارد را ندارند، این دوره مناسب و مطلوب نخواهد بود. پس در زمان انتخاب دوره آموزشی مناسب، بهتر است از کارشناسان متخصص مشاوره دریافت کرد.

زمان لازم برای یادگیری تعمیرات نرم افزاری موبایل

حال این سوال مطرح میشود که در حوزه نرم افزار، آموزش تعمیرات موبایل چقدر طول میکشد؟ مدت زمانی که برای یادگیری این نوع تعمیرات لازم است، کمتر از تعمیرات سخت افزاری خواهد بود. از این رو میتوان تخمین زد تنها با سپری کردن ۱۵ ساعت آموزش، می‌توان مشکلات نرم افزاری گوشی را حل کرد و اقدام به تعمیر آن نمود. این دوره آموزشی هم، بسته به نیاز دانشجویان می‌تواند به صورت فشرده، نیمه فشرده و عادی در اختیار آنها قرار گیرد.

لازم است بیان کنیم که چون یادگیری تعمیرات نرم افزاری نسبت به سخت افزاری از حساسیت کمتری برخوردار است، پس می‌توان با همان دوره آموزش فشرده هم در سریع‌ترین زمان ممکن تعمیرات موبایل را یاد گرفت. این دوره به حالت روزانه یک ساعت و نیم در طول ۵ هفته به دانشجویان ارائه می‌شود و آنها بعد از سپری کردن این مدت، می‌توانند بسیاری از مشکلات نرم افزاری موبایل‌ها را برطرف نمایند.

مدت زمان دوره‌های مختلف جامع تعمیرات موبایل

در پی پاسخ به سوال آموزش تعمیرات موبایل چقدر طول میکشد؟ باید بگوییم، هر دوره آموزش تعمیرات موبایل، مدت زمان مشخصی دارد. دوره‌های فشرده تعمیرات موبایل اصولا بین ۲ الی ۳ هفته جمع بندی شده و به اتمام می‌رسد. این دوره کارآموزان را به سطح بالایی از توانایی برای انجام تعمیرات موبایل خواهد رساند. اما همانطور که قبلا هم بیان کردیم، بهتر است افرادی از این دوره استفاده کنند که برخی اطلاعات پایه‌ای در خصوص تعمیرات موبایل را می‌دانند. به این صورت می‌توانند هر آنچه به صورت فشرده به آنها آموزش داده می‌شود را فهمیده و یادگیرند.

دوره‌های آموزش تعمیرات موبایل نیمه فشرده، اصولا ۱ ماه هستند. علاقه‌مندان به یادگیری تعمیرات موبایل می‌توانند در طول ۴ الی ۵ هفته در کلاس‌ها و دوره‌های نیمه فشرده شرکت کرده و با جزئیات بیشتری آموزش‌های لازم را دریافت کنند. در نهایت نیز، دوره‌های عادی وجود دارند که بسیاری از مراکز آموزشی به صورت هفتگی، برای دانشجویان کلاس برگزار می‌کنند. این دوره‌ها چند ماهه بوده و بسته به میزان آموزشهایی که دانشجویان دریافت می‌کنند، ممکن است حتی یک سال هم به طول انجامد. 

آنچه که مهم است، این سوال نیست که یادگیری تعمیرات موبایل چقدر طول میکشد، بلکه این سوال است که دانشجو بعد از سپری کردن این دوره‌ها، تا چه میزان مهارت به دست خواهد آورد؟ مسلما دوره‌هایی که زمان بیشتری برای تمرین و کسب تجربه در اختیار دانشجو قرار می‌دهند، می‌توانند نتیجه بهتری را هم به ارمغان آورند. اما این بدان معنا نیست که دوره‌های یادگیری فشرده خوب نیستند. تنها مسئله این است که، این دوره برای همه مناسب نخواهد بود.

آموزش تعمیرات موبایل چقدر طول میکشد؟ (میانبر)

اگر میخواهید به سریع‌ترین روش ممکن به سوال آموزش تعمیرات موبایل چقدر طول میکشد پاسخ دهید، پیشنهاد میکنیم زمان کمی را برای آموزش خود اختصاص دهید. یا این که از دوران دبیرستان به این مسئله اندیشیده و شروع به یادگیری کنید. البته یک راهکار ساده‌تری هم وجود دارد. آن هم این که به آموزشگاه‌های معتبر تعمیرات موبایل مانند متخصصان فردا مراجعه نموده و با بهره‌گیری از تجربه‌ی چندین ساله‌ی اساتید ما، در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به سپری کردن دوره‌های آموزش تعمیرات موبایل نمایید.

زمانی که مهارت لازم را برای تعمیرات موبایل کسب کردید، می‌توانید مدرک فنی و حرفه‌ای بین المللی دریافت نموده و وارد بازار کار شوید. یا حتی در صورت تمایل، با مدرکی که به دست آورده‌اید، به کشورهای دیگری مهاجرت نمایید.

اهمیت گذراندن دوره‌های آموزش تعمیر موبایل

تفکر به سوال آموزش تعمیرات موبایل چقدر طول میکشد؟ در حال حاضر بسته به نیاز جوامع، می‌تواند اهمیت داشته باشد. یعنی از آنجایی که امروزه موبایل به یکی از پرکاربردترین ابزار در زندگی مردم تبدیل شده و هر روز هم مدل‌های جدیدتری از آن به بازار عرضه می‌شود، همواره مردم نیاز دارند که خدمات تعمیراتی آن را به بهترین شکل دریافت کنند.

پس افرادی که بتوانند این حوزه کسب و کاری را برای خود راه‌اندازی کنند و از مهارت و دانش بالایی هم برخوردار باشند، به سرعت می‌توانند درآمد خوبی کسب کنند. تعمیرکارانی که تعمیرات گسترده‌ای انجام می‌دهند و با انواع مشکلات سخت افزاری مدل‌ها و برندهای مختلف گوشی آشنا هستند و در زمان کوتاهی این مشکلات را برطرف می‌سازند، درآمد بالایی خواهند داشت.

از طرف دیگر اگر این تعمیرکاران قادر باشد تمامی مشکلات نرم افزاری موبایل‌های مختلف را هم برطرف سازند، مسلما با افزایش درآمد بیشتری مواجه خواهند شد. پس باید بگوییم علاقه‌مندان به یادگیری تعمیر موبایل، پیش از آنکه بخواهند وارد بازار شده و تجربه کسب کنند، بهتر است با شرکت در دوره‌های آموزشی خوب و عالی، اولین قدم را مطلوب بردارند و در بازار رقابتی با سرعت بیشتری توجه مشتریان را به خود جلب کنند.

جمع بندی

این که آموزش تعمیرات موبایل چقدر طول میکشد؟ بسته به نیاز و شرایط شما مشخص خواهد شد. اگر فکر می‌کنید توانایی آن را دارید که در مدت زمان کوتاهی به سرعت تمامی آموزش‌های تعمیرات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را سپری کنید، بهتر است دوره فشرده آموزش تعمیر موبایل را تهیه کنید. سپس به خوبی و عمیق آموزش‌های لازم را دریابید و پس از دریافت مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای، وارد بازار کار شوید. ولی اگر فکر میکنید زمان کافی دارید، ما به شما دوره‌های نیمه فشرده را پیشنهاد میکنیم که هوشمندانه‌ترین انتخاب است.

آموزشگاه‌های بسیاری در این زمینه به شما خدمات ارائه می‌کنند و شما با سپری کردن دوره‌های آموزشی آنها می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کسب و کار خود را در این زمینه راه‌اندازی نمایید و متخصصان فردا، تنها دارنده رتبه یک از سازمان فنی و حرفه‌ای در بین مراکز آموزشی تعمیرات موبایل است. تعمیرات موبایل در حال حاضر یکی از مشاغل پردرآمد و ضروری در جامعه به شمار می‌رود. پس مهارت خود را افزایش دهید که بتوانید به سادگی قله موفقیت را در این زمینه کاری فتح کنید.


میخواهید تعمیرکار موبایل شوید؟

برای دریافت مشاوره رایگان کلاس‌های تعمیرات موبایل، با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا