نرخ نامه تعمیرات موبایل ۱۴۰۲ | هزینه تعمیرات موبایل

اگر قصد دارید طبق نرخ نامه تعمیرات موبایل ۱۴۰۲ بررسی نمایید که تا چه میزان آسیب وارده به گوشی شما هزینه در بر خواهد داشت، باید با متخصصان فردا همراه شوید تا به صورت دقیق و کامل مسئله تعیین هزینه تعمیرات موبایل ۱۴۰۲ که هر ساله توسط اتحادیه صنف دستگاه‌های ارتباطی و مخابراتی شهر تهران تعیین می‌شود را، مورد بررسی قرار دهیم.

اگر به تازگی دوره آموزش تعمیر موبایل را گذرانده‌اید، باید بدانید که تمامی تعمیرکاران موبایل در کشور، باید هزینه‌هایی که توسط این اتحادیه تعیین می‌شوند را در معرض دید مشتریان قرار دهند. سپس بسته به این نرخ مشخص، هزینه مربوطه را از مشتریان مطالبه نمایند. البته تعمیرکارانی که در زمینه تعمیرات موبایل خدمات ارائه می‌کنند، ملزم به دریافت پروانه کسب معتبر هستند تا بتوانند زیر نظر اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی به فعالیت بپردازند.

خدمات تعیین شده در نرخ نامه تعمیرات موبایل ۱۴۰۲

از آنجایی که تغییرات قیمت و نوسانات بازار تعمیرات موبایل زیاد است، باید حتما تعمیرکاران نرخ تعمیرات موبایل را طبق نرخ نامه از مشتری دریافت کنند. اما این نرخ‌های تعیین شده توسط اتحادیه، در خصوص چه نوع خدمات تعمیراتی هستند؟ در جدول نرخ نامه انواع مختلفی از خدمات وجود دارند که ما این خدمات را چنین بیان می‌کنیم:

 • هزینه نصب سیستم عامل (نرم افزار جانبی و فلش)
 • هزینه تعمیرات سخت افزاری موبایل در سطح یک قطعات
 • هزینه رفع عیب تخصصی در نرم افزار
 • تعویض کردن باتری
 • تعمیر مادربرد
 • تعویض کردن ال سی دی و تاپ سرویس سخت افزاری موبایل (شامل رفع ایراد و باز و بست)
 • تعویض کردن طبقات برد (سوآپ) دو طبقه
 • تعویض کردن تعمیر قطعات الکترونیکی شامل هارد، سی پی یو و تمامی آی سی های چسبی
 • تعویض کردن طبقات برد (سوآپ) یک طبقه
 • تعویض کردن قاب
 • تعمیر سخت افزاری سطح دو
 • تعویض انواع کانکتور

برای بیشتر مردم جامعه تا زمانی که درگیر خرابی گوشی نشوند، بررسی نرخ نامه تعمیرات موبایل ۱۴۰۲ اهمیت نخواهد یافت. حتی این مسئله تاثیری هم در زندگی آنها نخواهد داشت. اما همین که تلفن همراه آنها دچار آسیب شود و در کارهای روزمره آنها اختلال ایجاد شود، به دنبال این مسئله خواهند رفت که در سال جاری، هزینه و نرخ تعمیرات موبایل ۱۴۰۲ چقدر تعیین شده است.

عوامل تاثیرگذار بر روی نرخ تعمیرات موبایل

در کنار نرخ نامه تعمیرات موبایل ۱۴۰۲ که توسط تمامی تعمیرکاران در معرض دید مشتری قرار می‌گیرد، برخی عوامل دیگر نیز وجود دارند که بر روی هزینه تعمیر موبایل تاثیر می‌گذارند و در ادامه ذکر شده است.

کیفیت قطعات تعویضی

موبایل‌ها از قطعاتی تشکیل می‌شوند که شرکت‌های مختلفی آنها را تولید و عرضه می‌کنند. از این رو این قطعات از کیفیت‌های گوناگونی هم برخوردارند. انتخاب این که میزان کیفیت قطعه مورد نیاز برای تعویض چقدر باشد، در هزینه نهایت تعمیرات موبایل تاثیر خواهد گذاشت. مثلا انتخاب باتری اورجینال برای موبایل، همیشه هزینه بالاتری نسبت به باتری‌های معمولی دارد.

میزان آسیب موبایل

هر چه میزان آسیب‌های وارد شده با موبایل بیشتر باشد، هزینه تعمیر آن هم بالاتر خواهد رفت. تصور کنید که یک دستگاه موبایل هم نیاز به تعویض ال سی دی، هم نیاز به تعویض هارد و هم نیاز به تعویض باتری داشته باشد. طبق نرخ نامه تعمیرات موبایل ۱۴۰۲ هر یک از این خدمات، هزینه مختص به خود را دارند. پس زمانی که چند آسیب وارد شده بر روی یک گوشی بخواهد تعمیر شود، هزینه مسلما با افزایش مواجه خواهد شد.

برند و مدل تلفن همراه

برخی از نمونه موبایل‌ها برندهای گران قیمتی هستند و از مدل‌های پیشرفته و به روز به شمار می‌روند. این دستگاه‌ها نیاز به قطعات حساس‌تری خواهند داشت که باید با دقت تهیه شوند. از این رو هزینه تعمیر آنها نسبت به گوشی‌های معمولی بالاتر خواهد بود. مثلا هزینه تعمیر موبایل‌های برند آیفون در برابر گوشی‌هایی با برندهای شیائومی و … خیلی بالاتر خواهد بود.

تجربه تعمیرات قبلی موبایل

دستگاه‌های موبایلی که قبلا دچار آسیب شده و برای تعمیر ارسال شده‌اند، عیب‌یابی و رفع مشکل را برای تعمیرکار جدید مشکل می‌سازند. زیرا ممکن است تعمیرکار قبلی علت بروز ایراد را به درستی تشخیص نداده بوده و به درستی موبایل را تعمیر نکرده باشد. حال تعمیرکار جدید باید مجددا تمامی بررسی‌های لازم را بر روی گوشی انجام دهد تا علت اصلی ایراد را دریابد. این مسئله هزینه و زمان تعمیر را افزایش خواهد داد.

هزینه کدام قطعه در نرخ نامه تعمیرات موبایل ۱۴۰۲ بیشتر است؟

هزینه تعمیرات موبایل بسته به مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری، تعیین می‌شود. در کل هزینه انجام تعمیرات سخت افزاری بر روی موبایل نسبت به تعمیرات نرم افزاری بالاتر است. یعنی اگر شخصی بخواهد اقدام به تعویض ال سی دی گوشی خود نماید، نسبت به نصب برنامه یا ایجاد تغییر در سیستم عامل گوشی، باید هزینه بیشتری بپردازد. تعویض تاچ گوشی پس از آسیب دیدگی جدی، تعویض سی پی یو گوشی و مواردی از این قبیل، از جمله تعمیرات سخت افزاری گوشی به شمار می‌روند.

آیا هزینه تعمیر موبایل برای تعویض ال سی دی مقرون به صرفه است؟

طبق نرخ نامه تعمیرات موبایل ۱۴۰۲ میزان هزینه‌ای که مشتری باید برای تعویض ال سی دی به تعمیرکار بپردازد، بسته به شدت آسیب دیدگی تعیین خواهد شد. برخی از تعمیرکاران ممکن است تنها با یک هزینه معقول، بتوانند مشکل ال سی دی موبایل را حل کنند. اما در صورتی که ال سی در به طور کامل شکسته باشد یا دیگر تاچ گوشی کار نکند، تنها تعویض نمودن ال سی دی قادر به تعمیر کامل گوشی نخواهد بود. باید در این شرایط طبق نظر تعمیرکار متخصص، بهترین روش را برای کاهش هزینه تعمیرات موبایل انتخاب کرد.

هزینه تعمیر پردازشگر، ولوم و خشاب گوشی

در بسیاری از موارد ولوم گوشی به دلیل ضربه خوردن یا رطوبت، ممکن است دچار آسیب شده و خراب شود. تعمیر این مشکل گوشی آسان است. اما اگر نیاز به استفاده از قطعه‌ای برای تعویض باشد، باید انتظار افزایش هزینه تعمیر مشکل ولوم گوشی را داشت. در این میان سی پی یو قطعه مهمی بر روی موبایل است که وظیفه پردازش موبایل را بر عهده دارد.

در واقع تمام اطلاعات و داده‌هایی که بر روی گوشی بارگذاری می‌شوند، در این قطعه پردازش شده و دستورات به دیگر قسمت‌ها صادر خواهد شد. اگر این قطعه دچار آسیب شود، ممکن است بتوان آن را تعمیر کرد. اما در موارد خاصی تعمیر کردن آن ممکن نبوده و باید اقدام به تعویض پردازش نمود. طبق نرخ نامه تعمیرات موبایل ۱۴۰۲ تعویض کردن این قطعه می‌تواند هزینه بالایی را به همراه داشته باشد.

در نهایت نیز باید به خشاب سیم کارت به عنوان یکی دیگر از قطعات گوشی اشاره کنیم که با وجود محکم و مقاوم ساخته شدن آن، باز هم امکان دارد دچار آسیب شود. این قطعه را نیز در بیشتر حالت‌ها نمی‌توان تعمیر کرد و باید اقدام به تعویض آن نمود؛ که این مسئله هزینه بالایی را ایجاد خواهد کرد. در کل باید بسته به نوع آسیب و میزان هزینه‌ای که در نرخ نامه تعمیر موبایل تعیین شده است، میزان هزینه‌ای که باید برای تعمیر موبایل پرداخته شود را بررسی کرد.

جمع بندی

با تمام مطالبی که بیان نمودیم، شما حتما متوجه این مسئله شده‌اید که توجه به نرخ نامه تعمیرات موبایل ۱۴۰۲ به تنهایی برای تعیین میزان هزینه تعمیر موبایل توسط تعمیرکار کافی نخواهد بود. زیرا احتمال این که عوامل دیگری هم در تعیین هزینه تعمیر موبایل تاثیرگذار باشند، وجود داشته باشد. از این رو برای این که بتوانید میزان هزینه تعمیرات موبایل خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید، بهتر است به تعمیرکاران حرفه‌ای مراجعه کنید که مشاوره لازم را به شما ارائه کنند.

زمانی که تعمیرکار به شما در مورد هزینه تعمیرات اطلاعات ارائه دهد و بیان کند که با چه روشی می‌توانید هزینه تعمیر موبایل خود را کاهش دهید، به شما این حق انتخاب را می‌دهد که بتوانید درست تصمیم گیری کنید. در صورتی هم که میزان هزینه تعمیرات برای شما مهم نیست، با مراجعه به تعمیرکار حرفه‌ای و باتجربه، شما می‌توانید از اصلی بودن قطعاتی که در تعمیر گوشی استفاده شده است،  مطمئن باشید و در آینده با مشکل دیگری مواجه نشوید. 


میخواهید تعمیرکار موبایل شوید؟

با توجه به افزایش تقاضای تعمیرات موبایل، همچنین دستمزد و اجرت بالا برای خدمات، این شغل را به شما پیشنهاد میکنیم.
در صورت تمایل برای دریافت مشاوره رایگان کلاس‌های تعمیرات موبایل، با ما تماس بگیرید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا